Skrze tělo vnímám svět

2.2. 2018 Lenka Liška 903x

Dnes bych chtěla psát o pozornosti. O pozornosti k něčemu, co máme každý k dispozici. K něčemu, co možná přes den ani nevnímáme. K našemu tělu.

Málo si někdy uvědomujeme, že naším spojením se vším okolo je právě tělo. Tělo je chrámem naší duše. Tělo určuje naše hranice a umožňuje nám prožívat život všemi smysly. Tak jako myšlenky jsou produktem mysli, tak emoce jsou produktem našeho těla. Nejlepší na těle je, že neumí lhát. Všechno co jsme zažili, všechno, co každý den prožíváme je uloženo do našich buněk, do naší buněčné paměti, do našeho těla.

To jak chodíme, jak se pohybujeme, to jaký postoj máme, to jak sedíme, to vše je odrazem naší duše, naší osobnosti. Svobodná duše sídlí v uvolněném těle. Každý pohyb takové duše je vědomý, jemný, plynulý. Takové tělo tančí životem v rytmu toho, co přináší. Pokud je tělo uvolněné, pružné a vitální, je také zdravé. Právě tok energie v celém těle nastartovává ozdravné procesy a umožňuje nám prožívat, zažívat a hlavně cítit  všechny barvy bytí.

Proto je důležité a hlavně radostné o své tělo pečovat.

Víte, když jsem tančila a byla jsem lektorkou Zumby, bylo to jen o pohybu. O cvičení. O hubnutí.  Nakonec jsem ale zjistila, že to není jen o cvičení, ale hlavně o lásce. Tělo nejlépe opečujeme vědomou pozorností. Cvičit, tančit, bychom neměli jen pro samotné cvičení, pro lepší postavu nebo pro větší prestiž.

Tančete, cvičte, dobře jezte s vědomím, že tak projevujete lásku a respekt svému tělu. Krásně o sobě smýšlejte, hlaďte se, masírujte, děkujte, že vám tělo tak krásně slouží, že s ním můžete zažívat krásné chvíle. Pokud změníte svůj postoj, tělo vám to vrátí.

Energie je pohyby a pohyb je energie. Nikdy nejste v klidu. A ani nebuďte. I když spíte, meditujete nebo jen tak ležíte, ve vašem tělě se hýbou, žijí, vibrují a tančí vaše buňky. Všechny vaše orgány pracují. S dechem přichází život.

Když buňky tančí

Jen si to vyzkoušejte. Jen se posaďte, zavřete si oči, zhluboka dýchejte. Pusťte si nějakou oblíbenou písničku a jen vnímejte, jak hudba prochází vaším tělem. Jak rozvibrovává každou buňku v těle. Jak každá vaše buňka tančí. Užijte si ten pocit sami se sebou. Pár minut jen tak být, žít, dýchat, tančit.

A kdyby vás zajímalo víc, jak opečovat svoje tělo, jak tančit životem, stavte se na seminář v Brně nebo v Praze. Půjdeme víc do hloubky:)

Těším se na vás a sdílím ještě příspěvek, který jsem jen tak dala na facebook a měl velký ohlas.

S láskou a úctou Lenka

„Dnešní den jsem začala Hot yogou. Kolegyňka mi říkala, že se jí zdá, že jsem zhubla. A já na to, že je to jen vedlejší účinek Zelených potravin (Ječmen a Chlorella), které jím a nadšeně šířím dál. Proč vedlejší? Protože pokaždé když jím zelené nebo cvičím,projevuji aktivně lásku a respekt svému tělu, chrámu mé duše. A to se pak projevuje i navenek. Láskou opečované tělo je zdravé, vitální, uvolněné a nakonec i štíhlé. Nechtějte zhubnout. Chtějte milovat a tuhle lásku projevujte každodenními dobrozvyky. Kvalitní stravou, pohybem, pěknými myšlenkami.Tělo vám vaši péči zaručeně vrátí.“

Single holka z Moravy co se z toho rozhodla nepo... Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře