Otázky, který je fajn si položit, když jste single

11.9. 2018 Lenka Liška 426x

Po tom, co jsem po rozchodu probulela všechny papírový kapesníčky, který měli vedle v sámošce. Po tom, co jsem všem kámoškám řekla, jakej je ten můj bejvalej debil. Po tom, co jsem se totálně politovala jako největší chudák s největším zadkem na světě, vypila pár lahví vína, přišel den, kdy jsem musela udělat velký rozhodnutí.

Zůstanu single? Nebo skočím po hlavě do dalšího vztahu? Ať už s kýmkoliv?

Měla jsem velkej strach. Hodně single holek kolem mě má taky velkej strach. Zůstat sama. Všichni známe ty řeči o dětech a svatbách, že jo. Navíc pokud je vám přes třicet, tak kolem vás všichni rodí, porodili nebo se chystají rodit. A vy zjistíte, že biologický hodiny nejsou jen pojem v příručce.

Jenže

Uvědomila jsem si, že to nejlepší co pro sebe můžu udělat je, zůstat sama. Potřebovala jsem si zrekapitulovat celej vztah a taky se od něho trochu odpoutat. A to nějakou dobu trvá. Jasný můžete vymlátit klín klínem, ale mám pocit, že pak člověk stejně dělá ty samý chyby, akorát má vedle sebe Pepu a ne Karla. A tak jsem si začala klást otázky.

A co jako vlastně chceš?

Začala jsem se ptát sama sebe. Vím vůbec co chci, jak chci žít, jaký mám hodnoty nebo skáču na lep hormonům a momentálnímu pobláznění?  Z jaký motivace vlastně do těch vztahů padám? Je to proto, že mi něco chybí nebo proto, že jsem ok a někoho fajn potkám? No jasný, že mi něco chybí. Ten pan dokonalej, ten kdo mě doplní. Ten bílej princ na bílým koni, co mě zachrání. No jo jenže když je pak fuč, je s ním fuč i kus mě. Au.

Dokážu bejt ve vztahu sama sebou?

Hele musím se vám přiznat, že jsem zjistila, že se ze mě někdy po boku muže stane zelenina. Fakt. Jsem tak nadšená a zamilovaná, že jsem schopná opustit všechno co mám ráda, jenom proto, abychom mohli být spolu. Vždyť je to ta VSL ne?

Chtěla bych sama se sebou chodit?

To pro mě byla dost hustá otázka. Jako teď už vám povím, že jo. I uvařit něco málo umím. Ale před půl rokem jsem se na sebe nemohla ani kuknout.

Jakýho muže chci? A tudíž jakou ženou bych měla být?

Ne nebylo to o tom vylít si na hlavu kýbl hnoje, jak nedokonalá jsem. Ale jen tak jsem si představila muže, po jehož boku bych byla šťastná. Ale byla bych schopná se teď vedle něho ustát? Cha ani náhodou. Začala jsem teda makat na tom, abych se stala fajn člověkem. Takovým, se kterým bych sama chtěla bejt. Stejný prej přitahuje stejný. Takže jestli jsem byla v nějakejch ohledech kráva (rozuměj, někde jsem sama sebe zasklívala), pak je jasný, že jsem si přitáhla debila. On za to chudák vlastně ani nemoh. No ni?

Bacha ezo cittát.
„Nehledejte toho dokonalého, sami se staňte dokonalými.“ Deepak Chopra
Konec ezo citátu.

Uvědomila jsem si, že se musím vykašlat na prince na bílým koni. Uvědomila jsem si, že se musím vykašlat na myšlenky o tom, aby mě někdo zachraňoval. Uvědomila jsem si, že se musím přestat bát a všude povídat, jak je to hrozný a kde že teda jsou ti super chlapi. Uvědomila jsem si, že jestli chci lásku, nefunguje to jako ve Stmívání. Jako bylo to horší než přijít na to, že Ježíšek neexistuje, ale fakt to tak je. Pravá láska podle mě vzniká postupně. Pravá láska je stejně o nějaký harmonii, respektu, pochopení, o tom, že budete tomu druhýmu utírat nos, když mu bude blbě. Pravá láska je……jenom to, co chcete ve svým životě žít vy. Ať už je to cokoliv. Což vám samozřejmě nebrání chodit na rande s klukama z Tinderu:)

Prostě klást si otázky je podle mě super. Zkus to taky:)

ps: Tohle je naprosto subjektivní pohled jedný single holky. Takže to doma zkoušejte jen na vlastní nebezpečí a víte co, nejlepší bude, když si to stejně nakonec uděláte po svým 🙂 Pac a pusu z autobusu.

Single holka z Moravy co se z toho rozhodla nepo... Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře