Jak knihy, filmy a média programují naši mysl

9.2. 2017 Lenka Liška 2362x

Miluju knihy. Dřív jsem hodně četla detektivky, pak je vystřídal Osho a různé knihy o osobním rozvoji. Nakonec jsem skoro přestala číst, protože se všude psalo, že samotné čtení ničemu nepomáhá a je potřeba jít do akce. Tuhle myšlenku vůbec nepopírám, ovšem číst inspirativní knihy se dost vyplatí. Hned vám vysvětlím proč.

Nejen mediální masírka

Zrovna nedávno, když jsem si dělala přípravu do vysílání v rádiu zaujal mě nadpis článku na serveru tyden.cz kde se psalo: „Opatrně s grepy, třezalkou i pomely. Kombinace léků s jinými látkami zabíjí.“ K tomu tam byla obrovská fotografie Ibalginu. V článku se autor věnuje poslednímu výzkumu, který dokázal, že opravdu kombinace léků a chemických látek, které dostáváme do těla nás ohrožují na životě. To je přece jasné, každému logicky uvažujícímu člověku. Nakombinujte si pět léků a máte desítky nežádoucích účinků, které vás spolehlivě dostanou zase o krok blíž do rakve. Co je ale nejděsivější na celém vyznění zmiňovaného nadpisu, je to, že se vám do hlavy dostane informace, že je vpoho jíst léky, ale bacha na to zlověstné ovoce, které vám způsobí totální kontraindikaci. Přitom právě změna jídleníčku, zdravější životní styl a psychická pohoda vás zaručeně udrží na hony vzdálené všem chemických neřádům.

Nepopírám, že pokud už něco berete, je dobré si zjistit jaké přesně má lék složení a podle toho si také nastavit co jíst můžete a co ne. Vůbec se taky nechci navážet do vašeho práva dopovat se chemikáliemi. Problém je někde jinde.

Ve všeobecných pravdách a informacích, které nasáváme, které vnímáme. Pokud si na bolest hlavy slupnete dva tři ibalginy a večer na uvolnění pustíte zprávy v televizi, můžu vám zaručit, že se vám žít hezky a v radosti opravdu nebude. Všechna média jsou zaměřena většinou na katastrofy a špatné scénáře. Špatná zpráva se prodává lépe než ta dobrá. Váš mozek je tak neustále vystaven nesmyslným informacím, které přijímá za své. Otupuje to zdravý úsudek a kritické myšlení. Nejhorší na tom je, že si to už ani neuvědomujeme.

Když se pak ještě podíváte na nějaký film, kde chudý hrdina bojuje s nepřízní osudu a největší problémy mu způsobují bohatí zlořádi, pak se sami přesvědčíte o tom, že bohatí jsou zlí a být chudým je vlastně záslužná činnost. Všechna tahle přesvědčení vás pak udržují chudé, nemocné a totálně závislé na systému.

Jak se přeprogramovat? 

Zstavte proud negativních informací. Jak říkal Jan Werich: „Televize není nepřítel, televize se dá vypnout.“ Vypněte ji, nebo ji rovnou vyhoďte. Nic důležitého vám neunikne. Vyhoďte noviny. A začněte se ptát. Zkoumejte, dohledávejte si informace, vzdělávejte se. Hodně ale opravdu hodně čtěte knihy inspirativních lidí, kteří už něco dokázali. Jestli chcete být zdraví, najděte si někoho kdo kypí zdravím, jestli chcte být bohatí, čtěte knihy od milionářů. Nepůjde to hned, přece jen jste roky nasávali blbosti, ale postupem času si váš mozek začne přeprogramovávat negativní přesvědčení které máte. Nastavte si nový zvyk, třeba čít půl hodinky před spaním, nebo ráno po probuzení, ať začínáte den s pozitivním pohledem na svět. Krmte svoje podvědomí jen informacemi, které jsou vám prospěšné, které vám k něčemu budou. To, že v Rusku vyhořel dům asi v praktickém životě moc nevyužijete. Najděte si nové prostředí lidí, kteří mají chuť něco změnit, kteří se aktivně zajímají o to jak být zodpovědní za svůj život. Buďte s nimi co nejvíce v kontaktu. Pořád se ptejte, zpochybňujte a dělejte si vlastní názor. Jestli chcete létat jako orel, neučte se to od slepic.

Síla informace

Možná jste si už přečeli můj příběh, který byl v minulosti prošpikován nejrůznějšími nemocemi. Kdybych tenkrát měla přístup k informacím, k vědění, třeba jen o alternativně k antibiotikům, nemusela jsem se desítky let trápit, být nemocná a nakonec se zhroutit. Nebyla bych závislá jen na doktorech. Neříkám, že doktoři jsou zlo, jen je dobré vědět o všech možnostech. Ptotože vše je jen o naší volbě. Klidně berte dál chemii, ale zjistěte si i jiné cesty, ať se můžete svobodně rozhodnout. Být informovaný, cítit, vědět, to je jediná cesta ke svobodnému úsudku.

Přikládám knížky, které mě baví a mění moje uvědomnění, vy si zvolte, jestli budou přínosem i pro vás nebo si ráno zase otevřete Idnes:)

Gage Randy – Proč jste tak hloupí, nemocní a bez peněz
Naprosto dokonalá, vtipně napsaná kniha, kde se dovíte, jak film Titanic ovlivňuje vaši finanční situaci i o tom, komu nejvíc prospívá, když jste chudí a nemocní.
Franklin Covey – 7 návyků skutečně efektivních lidí
Krásná kniha s jednoduchými principy, jak zlepšit svoji efektivitu a hlavně svoje sebevědomí.
Tomáš Kašpar – Nespěchejte do rakve
Jak se vyrábí pacienti a proč je pro zdravotnické společnosti výhodné držet vás nemocné a bezmocné.
Napoleon Hill – Cokoliv od něj 🙂
Prostudujte si vesmírné principy bohatství.

Takových knih je samozřejmě mnohem víc. Vy sami si vyberte svoji potravu pro hlavu i duši. Ale ať je tak kvalitní jak si zasloužíte:)

S láskou a úctou Lenka Liška

Single holka z Moravy co se z toho rozhodla nepo... Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře