Jak jsem se stala nadšeným travnatcem

8.12. 2016 Lenka Liška 2247x

„Promiň dneska nemůžu, jsem nemocná.“ Slýchám teď ze všech stran od svých přátel. Chřipky, nachlazení, únava jsou asi nejčastější příčinou toho, že namám s kým jít na kafe 🙂  Je vtipné, že nejvíc zrušených schůzek mám v období, kdy se já cítím skvěle, plná energie a nadšení. Zrovna na sobě totiž testuju zelené potravinyječmen a chlorelu.

Moje cesta k nim byla dlouhá a zapeklitá. Hodně jsem se jim bránila. Většinou jsem je užívala jen nárazově. Právě třeba na chřipku nebo na cestování. V Thajsku mi zachránily můj zažívací systém (jedla jsem všechno a všude), u chřipky zase zabránily dlouhé rekonvalescenci neb za dva až tři dny bylo po problému. Nikdy mě ale nenapadlo je užívat pravidelně a s doporučeným dávkováním. Přišlo mi, že bych toho musela brát moc a je to teda fakt drahý. A navíc mi to teda ale vůbec nechutnalo.  Až před měsícem jsem se rozhodla to na sobě otestovat v plné palbě, ať teda sakra vím „vo čom to je“.

To co se stalo, mě doslova posadilo na zadek, který je mimochodem teď po zeleném o trošku menší:)

Jsem totiž od přírody nízkotlakař. Vždycky, když jsem byla někde na měření, zkoušeli na mně několik přístrojů a paní doktorka se mě vyděšeně ptala, jestli žiju. To se samozřejmě projevovalo i v běžném každodenním životě. Byla jsem pořád unavená a ráda spala. Kór teď v zimě. Sama jsem to označovala, že jsem v zimě prostě „ňuňací“.

Po měsíci na „zelenáčích“ je únava pryč. Cítím se plná energie, jsem zdravá jako řípa a míň spím. Odkyselil se mi organismus, což má vliv i na mé vnímání chutí. Ječmen začal mým chuťovým pohárkům lahodit a chlorelu už koušu a cumlám jako lahůdku. Změnil se mi i jídelníček. Míń jím, o to víc si ale vybírám co. Z těžkých věcí je mi těžko a trochu špatně. Tělo to prostě už nechce. A jako bonus mi začaly odeznívat fakt těžké manstruační bolesti, kterými trpím odjakživa. Většinou mě provázely silné křeče a zvracení.

Kamarádka mi řekla, že pokud jsem zdravá, tak patřím mezi VIP a vlastně ani nejsem normální. Já si naopak připadám normálněji než kdy před tím:)

Uvědomila jsem si, že to co dělám, o čem píšu má tři spojující prvky. Tělo, mysl a duši. A o všechno je potřeba se v hojné míře starat, aby fungovalo, jak má. Nemyslím si, že jsou zelené potraviny samospásné a ani jsem nikdy nebyla na plantážích, kde se pěstují. Načetla jsem o nich spoustu materiálů, ale jediné, co můžu vždycky předat je jen a jen osobní zkušenost. Testovala jsem na sobě i jiné, ale s těmi od Green Ways mám nejlepší zkušenost.

Teď plánuju pár dní jenom na zeleném, tak vám pak napíšu jak to dopadlo a jestli jsem neodpadla:-)

Vzhledem k myšlence, hodnotám a kvalitě jsem se rozhodla zelené potraviny nejen jíst, ale taky šířit dál. Takže pokud by vás cokoliv zajímalo nebo jste měli chuť na sobě otestovat jejich účinky tak mi napište na lenka@lenkaliska.cz nebo rovnou zavolejte na 777 038 936.

A pamatujte, že když do něčeho půjdete, dělejte to naplno. Já se mrcasila okolo hodně dlouho až mi došlo, že on měl ten mistr Yoda v Hvězdných válkách dost pravdu, když říkal:

„Pokusy neexistují, buď něco děláš nebo neděláš.“ 

S láskou a úctou Lenka Liška

 

Single holka z Moravy co se z toho rozhodla nepo... Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře